Partnerzy:

 

___________________

___________________

___________________

 

___________________

___________________

Skład

Małgorzata Chorążykiewicz

 

Małgorzata Bejgier

 

Sama o sobie: „Entuzjastka inicjatyw oddolnych” – lubię, gdy ludzie wierzą w siebie i przekuwają swoje pomysły na działania. Jak wykazują testy osobowości: „Człowiek sukcesu o ludzkim obliczu, realistka”. Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. Nie jestem alfą i omegą, ale bardzo się staram by robić jak najlepiej wszystko, za co się zabiorę. Lubię się uczyć (niekoniecznie z książek), lubię poznawać nowe idee, nowych ludzi, bo to pozwala mi się rozwijać. Mam zapędy przywódcze (oficjalnie zaczęło się to uwidaczniać w działaniu w samorządach klasowych) – biorę sprawy w swoje ręce. Jestem „nieśmiałą masochistką” – gdy wywołana w szkole do tablicy, stałam z trzęsącymi się pod wpływem stresu kolanami postanowiłam coś z tym zrobić. Zaczęłam brać udział w konkursach recytatorskich, szkolnych występach, prowadziłam jakiś czas program dla młodzieży w pewnej telewizji kablowej, wystąpiłam w kilku amatorskich filmach. Kolana już się nie trzęsą. W wolnych chwilach można mnie spotkać w teatrze, na wernisażach lub wystawach. W razie potrzeby majsterkuję – naprawienie cieknącego kranu, wywiercenie dziury (fachowo pewnie „otworu”) w ścianie, czy wymiana gniazdka, nie stanowią problemu (Mama mówiła, że mam tego głośno nie mówić przy mężczyznach…). Ostatnio nie fotografuję, ale kocham moment, kiedy w dyskretnym czerwonym światełku ciemni, w kuwecie z wywoływaczem ukazuje się obraz. Pasją, którą namiętnie uprawiam jest prowadzenie różnego rodzaju warsztatów. Tak jakoś wyszło, że najczęściej teatralnych… Gdy jestem sama w domu: śpiewam (ostatnio trochę śpiewam też nie w domu i nie sama). Największa wada, do której się przyznaję: pracoholizm. Marzenie do zrealizowania: przemierzyć Europę wzdłuż i wszerz, podróżując autostopem.

 

Aleksandra Bielska

 

Aleksandra Bielska

 

Ludzie, którzy spędzają ze mną czas mówią, że mam głębokie spojrzenie na drugiego człowieka. Uwielbiam obserwować wszystko wokół mnie. Potrafię głośno krzyknąć , ale ogólnie w środku cicha romantyczka, która ciągle marzy. Największe pasje to podróżowanie, taniec i sport. Nie wyobrażam sobie życia bez mojej rodziny i mam cały czas zimne dłonie. Moja charakterystyczna cecha? Uśmiech. Co lubię? Owoce. Po prostu szalona niewiasta.

 

Wiola Młynarczyk

 

 

Kilka słów o mnie: Najbardziej niezdecydowana osoba jaką znam. Podejście do życia: czyste, świeże i przejrzyste. Podejście do ludzi: niestereotypowe, tolerancyjne i wyrozumiałe. Swoje emocje wolę wyrażać słowem pisanym. Zdarza mi się mówić dużo, jak również nie mówić nic. Nie udało mi się znaleźć jeszcze swojego miejsca na tym świecie. Cele życiowe ciągle zmieniam, a marzeń nie mam. Studiuję, pracuję i robię milion innych rzeczy (mniej lub bardziej wartościowych). Jedynie na co narzekam w życiu, to na brak czasu. Wychodzę z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale jeszcze tego do końca nie praktykuje. Podziwiam ludzi z pasją.

 

Iwona Mokrzycka

 

 

Nikt tak naprawdę do końca nie zna samego siebie. Ludzie mówią, że ciągle się uśmiecham i uważam, że to jest właśnie mój znak rozpoznawczy. Marzycielka z głową w chmurach, przez co skupienie się w pełni na rzeczach przyziemnych i twarde stąpanie po gruncie sprawiają mi trudność. Interesuję się fotografią, tańcem, oraz teatrem. Niekiedy śpiewam i piszę. Z chęcią zawieram nowe znajomości i lubię wysłuchać drugiego człowieka.

 

Patrycja Nowocińska

 

 

Często słyszę, że nie da się ze mną wytrzymać  Wulkan energii, duuuużo gadam (jak typowa kobieta), co nie oznacza, że mało robię. Studiuję na pierwszym roku Animację Kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego. Moim marzeniem od dzieciństwa jest zwiedzić i objechać cały świat i małymi kroczkami je spełniam, np. pracując w zagranicznych hotelach jako animator. Lubię także czytać książki, spędzać czas z przyjaciółmi a jak starczy mi czasu to i podszkolę się w jakimś języku obcym - a co! Język to podstawa dla podróżnika! .

 

Agata Paluch

 

 

Studentka  Animacji Kultury UZ z powołania. Uwielbiająca każdą dziedzinę sztuki, od muzyki, przez teatr po malarstwo czy rzeźbę.
Zawsze próbująca czegoś nowego, choć nie zawsze kończąca, to co zaczęła.
Kocha góry, morza, jeziora, lasy…

 

Joanna Odziemek

 

 

Realistka, która ciągle żyje chwilą. Nie lubi wybiegać w przyszłość i planować. Zdecydowanie woli żyć spontanicznie. Leniwa realistka, która wie, że ma multum rzeczy do zrobienia, a i tak nie potrafi zebrać na to sił. Interesuje się fotografią. Kocha muzykę, bez niej nie umiałaby przeżyć ani jednego dnia. Uwielbia pomagać ludziom, lecz nie lubi jak ludzie pomagają jej.

 

Joanna Łaskawska

 

 

Mam na imię Asia i jestem studentką 1 roku animacji kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego. Poza codziennymi zajęciami chętnie piszę wiersze, maluję i rysuję. Zwykle są to obrazy mojej wyobraźni oraz portrety bliskich mi osób. Nagannie często słucham muzyki oraz czytam książki.  Uważam się za osobę aż za bardzo towarzyską i chętną do niesienia pomocy. Lubię nowe wyzwania, a dążenie do wymarzonych celów sprawia mi nie lada przyjemność.

 

Zbigniew Ochocki

 

Zbigniew Ochocki

 

To, co warto o mnie wiedzieć, wynika z:

Projektów, które realizuję w Stowarzyszeniu (patrz: cała strona vaganti.pl)

Zdjęć i filmów (patrz: ibidem)

 

 

 

Piotr Wolak

 

 

Anglista z wykształcenia i zamiłowania zatopiony w literaturze Albionu i semantyce. Niepamiętający swojego imienia przed poranną kawą, o zawyżonych wymaganiach  motywacyjnych. Niereformowalny malkontent uwielbiający Gwiezdne Wojny, ekrany dotykowe, stare musicale i kreskówki Hannah Barbara.

Nielubiący głupoty i fanatyzmu. Podążający za słowami Mistrza Yody: „rób lub nie, nie ma prób”. Wprowadzający terror w szeregach armii Wojska Polskiego jako „ten wredny od angielskiego”.

Wyżywający się kulinarnie ku przerażeniu współlokatorek. Dania popisowe: płonący talerz z pop cornem, kisiel tuńczykowo-ryżowy oraz bułki tzw. „kamienne”. Czasami jednak wychodzi coś jadalnego. Z powodu braku ogródka, zastawiający cały balkon i pół mieszkania wszelkiej maści chwastami o pseudonimie „walczący z mszycami”.

Tracący wszelkie oznaki asertywności w starciu z ukochaną żoną, psem Rudzią i małymi kotkami (zwłaszcza tymi znalezionymi w krzakach koło bloku). Lubiący „szczelać z uku” i puszczać latawce.

 

 

 

Przemysław Furdak

 

Przemysław Furdak

 

Jestem studentem pierwszego roku Animacji Kultury na UZ. Interesuję się teatrem, sportem i dobrą muzyką. Lubię rozmawiać z ciekawymi osobami, a gdy takowych w pobliżu nie ma, to może je zastąpić niezła książka.Dużo mówię, mało robię ale pracuję nad tym więc będzie dobrze...

 

 

 

Damian Hajduk

 

Damian Hajduk

 

Procedury, Projekty, Logistyka.

W tych trzech słowach to zawodowy ja. Tym się zajmuję.

Czasami pomagam.

 

 

 

Mateusz Pollun

 

Mateusz Pollun

 

Wokalista. Swą przygodę z wokalistyką na poważnie rozpocząłem w Zielonej Górze na wydziale artystycznym na kierunku "jazz i muzyka estradowa" Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wcześniej uczyłem się w toruńskiej szkole muzycznej, i brałem udział w wokalnych warsztatach i amatorskich projektach. Swą przyszłość zdecydowanie wiążę ze sceną.

 

 

 

Łukasz Sawiński

 

Łukasz Sawiński

 

Ukończył:

 • Żłobek ZUO BOMET
 • Przedszkole ZUO BOMET
 • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki (za pierwszym podejściem)
 • Liceum Ogólnokształcące w Barlinku (już nieistniejące)
 • Pedagogikę o specjalności Animacja Kultury w Zielonej Górze.

W międzyczasie:

 • Kursy wycinania z papieru - przedszkole
 • Kursy lepienia w plastelinie - przedszkole
 • Kursy pisania literek - przedszkole (kontynuacja w szkole podstawowej)
 • Zajęcia z modelarstwa i prac praktycznych - szkoła podstawowa
 • Zajęcia z teatru i tańca - szkoła podstawowa
 • Zajęcia z matematyki, geografii, biologii itp. - szkoła podstawowa, liceum
 • Od 12 roku życia stały bywalec Pracowni Ceramiki Unikatowej w Barlinku
 • Od 15 roku życia członek Teatru „Wiatrak” w Barlinku
 • 1999- 2002 Wzornictwo Przemysłowe Koszalin (nieukończone)
 • 2000- 2008 wystawy, warsztaty, plenery, festiwale (plastyczne, fotograficzne, teatralne - w kraju i zagranicą)
 • 2001- 2002 Wolontariusz przy organizacji „Baskerbus”- Teatr Kana
 • 2003- 2008 Animacja Kultury w Zielonej Górze
 • Organizator, pomysłodawca, koordynator wielu wystaw, pokazów, działań performatywnych w Zielonej Górze.

Oczy szczero ciemno orzechowe, uśmiech rozbrajający, sposób bycia ujmujący, maniery nienaganne. Wysoki i smukły, bystry i dowcipny. Mądry, inteligentny, skromny. Umie jeździć na rowerze, konno i chodzić na szczudłach.

Strona WWW: http://cwanykocur.digart.pl